Kerkuilen van Beleef de Lente geringd

Eindelijk was het zover. Het is 17 juni 2023 en zes jonge kerkuilen hebben een ring om een pootje gekregen. Het vrije leven kan nu echt beginnen. Onder het toeziend oog van zo’n vijftien kerkuilenliefhebbers met klikkende fotocamera’s heeft de ringer de jonge uilen uit de kast gehaald. De jonge kerkuiltjes zijn door Henk Wesselink en John ter Horst gewogen, geringd en om hun leeftijd te bepalen is van elk de vleugellengte gemeten.

Dan wilden wij nog weten of het een mannetje danwel een vrouwtje betrof. Dat werd door Marry Mombag en Mark Hessels bepaald door, voorzover zichtbaar, de donkere buitenste streepjes van de veren te meten. Conclusie: de vrouwen waren deze keer in de minderheid.

Het werd al met al een geslaagde middag, zeker door de door iedereen meegebrachte versnaperingen. Heel bijzonder was het likeurtje dat onze kerkuilenliefhebbers uit het Duitse Wesel meebrachten: een heerlijke Uiliretto.

Tot volgend jaar!